BASIN BÜLTENLERİ VE DUYURULAR

HALKLA İLİŞKİLER

ANASAYFA / HALKLA İLİŞKİLER / BASIN BÜLTENLERİ VE DUYURULAR /


-Türkiye’nin en fazla elektronik atık üreten ilçelerinden Beşiktaş’ta Beşiktaş Belediyesi, elektronik atıkların çevre ve insan sağlığına etkilerini en aza indirgemek amacıyla GCL Geri Kazanım ve Rafineri ile protokol imzaladı. Yetkilendirilmiş kuruluşlardan ELDAY ve AGİD ile iş birliğiyle gerçekleşen çalışmayla Beşiktaş Belediyesinin topladığı elektronik atıklar GCL tarafından geri dönüştürülerek tekrar ekonomiye kazandırılacak.


- GCL TODEV ile beraber "Otizm için E-Atık" projesini başlattı. Toplanacak E-atıklardan elde edilecek gelir Otizmli çocukların eğitimi için kullanılacak.

- GCL, Dima Trading şirketi ile bir stratejik ortaklığa giderek Güney Kore piyasasına ilk adımını attı.  Güney Kore piyasasından yılda 20 ton hurda katalizör toplanması hedefleniyor. 

Covid 19 dolayısıyla açılışı geciken “GCL LLC” adlı şirketimiz Gürcistan’daki lisansli ilk elektronik atık tesisi olarak faaliyet geçti. GCL tüm dünyadaki faaliyetlerinde edindiği tecrübe ile Gürcistan’da ülke ekonomisine kayıp olan ekonomik değerleri kazandıracak ve istihdama katkı sağlayacak.